נדל"ן מסחרי מוגדר כנכס דלא ניידי אשר איננו משמש למגורים ושאיננו מהווה שטח ציבורי. מהגדרה זאת ניתן להבין, כי מדובר בנכסים עסקיים הכוללים משרדים כמו גם נכסי מסחר, לוגיסטיקה ותעשייה. נדל"ן מסחרי למכירה אשר נקנה על ידי אדם מסוים יכול להוות נכס להשקעה מצוינת – אם בוחרים בנכס הנכון ובדרכים המתאימות לניהולו. במאמר זה תוכלו למצוא מידע חשוב שיסייע לכם ברכישת נכס מסחרי מניב למכירה, בדרך שתאפשר לכם למקסם את הרווחים ממנו. על מנת להגיע אל המסקנות, נתחיל בהתחלה.

מהו נדל"ן מסחרי?

כפי האמור לעיל, כל נכס אשר אינו מיועד למגורים ו/או אינו מהווה שטח ציבורי הוא נכס מסחרי. בקטגוריה זאת נכללים נכסים רבים, ביניהם:

 • קניונים
 • בתי מלון
 • משרדים
 • בנייני משרדים
 • מרכזים מסחריים
 • חנויות
 • חניונים
 • מרכזים רפואיים
 • מתחמי לוגיסטיקה
 • מבני תעשייה
 • תחנות דלק

בחלק קטן מהמקרים נדל"ן מסוג כזה נרכש לטובת שימוש צורכי הרוכש, אולם ברוב המקרים אנשים רוכשים נדל"ן מסחרי למכירה, היינו – רוכשים את הנכס על מנת למכור ולהרוויח מהתשואה. התשואות, אגב, יכולות להגיע לא רק מדמי השכירות, אלא גם מהשבחת הנכס. אם בוחרים את הנכסים הנכונים – שווי השוק שלהם הולך ועולה עם השנים, והדבר משחק לטובתכם. אם לאחר מספר שנים מרכישת נכס מסחרי מניב למכירה תרצו למכור אותו – תקבלו עליו מחיר הרבה יותר גבוה מזה שבו קניתם, והרווח, תרתי משמע, יהיה כולו שלכם.

למה כדאי לרכוש נכס מסחרי להשקעה?

היום הרבה אנשים מבינים, כי רכישת נכס מסחרי והשכרתו יכולה לתת תשואה הרבה יותר גבוהה מזו שמקבלים עבור השקעות בבנקים. עובדה זאת, בשילוב העובדה שכאשר בוחרים בדרך זו לא צריכים להתמודד עם הסיכונים שמציב עולם ההשקעות בשוקי ההון, גורמות לאנשים שמעוניינים לחסוך לפנות אל ענף הנדל"ן.
רכישת נכס להשקעה והשכרתו לאחרים היא פעולה שאם מבצעים אותה נכון – יכולים להשיג תוצאות הרבה יותר טובות מאשר כל השקעה אחרת.

האם לא כדאי יותר להשקיע בדירה?

אין ספק שגם רכישת דירה להשקעה יכולה להניב תשואה יפה, אולם מכיוון שדמי השכירות שמקבלים עבור נכס מסחרי מניב למכירה הם ברוב המקרים הרבה יותר גבוהים מאלה שניתן לקבל על דירה, הרי שהעדיפות ברורה. אמנם, נדל"ן מסחרי למכירה עולה יותר מדירה להשקעה, אולם אם בוחרים את הנכס הנכון אפשר להחזיר את ההשקעה בתוך זמן יחסית קצר, ולהתחיל לחסוך.
אם לסכם את החלק הזה במשפט אחד: השכרת נדל"ן מסחרי היא עסק בטוח, המניב שיעורי תשואה גבוהים יחסית להשקעות אחרות.

השקעה נמוכה יחסית שמניבה רווח גבוה

על מנת להיכנס לתחום של רכישת נדל"ן מניב למכירה לא צריך הון עצמי מאוד גבוה. למעשה, ההשקעה הראשונית הנדרשת היא נמוכה יחסית, ואם אתם לא מעורבים בתהליך הבנייה של הנכס – הרי שתוכלו ליהנות מתשואות יפות גם ללא הרבה מאמצים.

הצעדים הנכונים להשקעה נבונה בנדל"ן מסחרי

על מנת לקבל את התשואות הגבוהות ביותר מהמהלך של רכישת נדל"ן מסחרי למכירה, חשוב מאוד לרכוש נכס על פי הפרמטרים הבאים:

 • מיקום – יש מקומות מסוימים אשר בהם נכסים מסחריים מניבים למכירה יהיו הרבה יותר מבוקשים. אזורים אלה יהיו בדרך כלל אלה הקרובים למרכזי הערים ואשר נמצאים באזור המוכר כאזור מסחרי או תעשייתי.
 • מחיר – כמובן שמחיר הנכס משפיע מאוד על כדאיות רכישתו. הצעד האופטימלי יהיה, כמובן, לרכוש נכס מסחרי מניב למכירה אשר מחירו יחסית לשוק נמוך, להשקיע בו מעט ולהגיע למצב של השבחת הנכס בתוך לכל היותר בתוך מספר שנים. במצב כזה אפשר יהיה להעלות את שכר הדירה ובמקרה שמעוניינים להעביר בעלות – לקבל עליו מחיר גבוה בהרבה. אמנם, קשה יותר למצוא נכס כזה, אבל בסיוע אנשי מקצוע וליווי צמוד של חברת נדל"ן מקצועית אשר מתמחה בתחום של נדל"ן מסחרי למכירה – אפשר בהחלט למצוא את הנכסים העונים להגדרה.
 • בחירת אפיק השקעה מתאים – יש היום הרבה מאוד אפיקי השקעה לרכישת נדל"ן מסחרי למכירה, וחשוב לבחור את האפיק שיתאים להון ההתחלתי שברשותכם. יש אפיקי השקעה אשר ניתן להיכנס אליהם עם הון ראשוני נמוך יחסית של כ- 300,000 ₪, אפשר להצטרף לקבוצת רכישה או לארגן אחת כזאת וכד'. כניסה להשקעה כזאת בליווי צמוד של חברת נדל"ן גדולה, יאפשר לכם לעשות את הבחירה הנכונה.

לא לשכוח תחזוקה

חשוב לזכור, שרכישתו של נכס מסחרי מניב למכירה אינה מסתכמת בקבלת בעלות עליו ובהשכרתו לשוכרים; יש להשקיע בתחזוקה שוטפת של המבנה ושל הקרקע כאחד, על מנת להבטיח את השבחת הנכס ולספק לשוכרים מענה מיטבי עבור שכר הדירה שהם משלמים. כמובן שעל מנת להיות בטוחים שדברים מתבצעים כמו שצריך אפשר, ואפילו מומלץ, לשכור את שירותיה של חברת ניהול ואחזקה מקצועית. חברה כזאת תדאג לתחזוקה שוטפת לרבות ניקיון, תחזוקת מעליות, עבודות אינסטלציה, עבודות איטום, תיקונים וכל שאר המשימות הנדרשות על מנת לתחזק את הנכס כראוי.

כדאיות הרכישה של נדל"ן מסחרי למכירה

רכישת נכס מסחרי מניב למכירה, בהנחה שיש ברשותכם מספיק הון ראשוני, היא בהחלט כדאית. אמנם היא דורשת הרבה מאוד רצינות בקבלת ההחלטה איזה נכס לרכוש כמו גם בדיקה מדוקדקת של כל הפרטים, אולם התשואה משתלמת מאוד יחסית להשקעות אחרות. השכרת נכס מסחרי יכולה להניב תשואה של בין 7% – 10% בשנה, ומכיוון שההשקעה הכללית היא יחסית נמוכה – זאת תשואה מאוד יפה.
כמובן שלא כדאי לעשות צעדים פזיזים, אלא לבצע תהליך חשיבה תוך התייעצות עם גורמים מקצועיים. הצוות המקצועי של מניבים ישראל ישמח ללוות אתכם בתהליך קבלת ההחלטות ולסייע לכם ברכישת נדל"ן מסחרי למכירה שיניב את התוצאות הטובות ביותר עבורכם.

לקבלת פרטים נוספים ולקביעת פגישה ראשונית בנושא נכסים מסחריים מניבים למכירה
חייגו 072-2-77-4567 או צרו קשר דרך האתר.

האתר עובד בימים אלו שדרוגים מורחבים, יתכנו שיבושים קלים בתצוגה בתקוה להבנה.

פרסם נכס