הקביעה כי השקעות בנדל"ן המתמקדות ברכישת נכסים מניבים הן אחת הדרכים הטובות ביותר לייצור הכנסה נוספת היא היום כבר עובדה מוגמרת. לא בכדי יותר ויותר אנשים, ולא משנה אם הם עובדים כשכירים או מנהלים עסק עצמאי, משקיעים בנדל"ן מניב למגורים ורואים תוצאות יפות כבר כעבור זמן קצר. ההסבר לכך הוא פשוט, אולם אם אתם שוקלים לעשות זאת בעצמכם, חשוב מאוד שתעשו את זה נכון. אספנו עבורכם חמישה טיפים שיסייעו לכם לרכוש נכסי נדל"ן מניבים אשר יחזירו לכם את ההשקעה במהירות ויאפשרו לכם לחסוך הרבה מאוד.

חמישה פרמטרים חשובים לרכישת נכסים מניבים

רגע לפני שניתן לכם את הטיפים החשובים ביותר, נסביר מדוע רכישת נדל"ן מניב היא עסק מאוד משתלם: היום מחירה של דירה בת 2.5 חדרים בתל אביב מתחיל ב-1,300,000 ₪ – מחיר גבוה לכל הדעות והוא רק הולך ועולה. לעומת זאת, דירה כזאת מושכרת היום במחירים שמתחילים ב-2,500 ₪ לחודש. לכאורה זה נשמע אולי לא מאוד אטרקטיבי, אולם בהשוואה לריביות האפסיות שמקבלים באפיקי ההשקעה הסולידיים, כאן מדובר בהשקעה יציבה, אשר בהחלט יכולה להוכיח את עצמה לאורך זמן. אחרי הכל, מחירי הדירות בשנים האחרונות רק הולכים ומאמירים, וכך בעליה נהנים גם מהשבחת הדירה (עלייה במחיר) וגם מהתשואה שהיא מייצרת, בדמות שכר הדירה שהם מקבלים.

התשואה המתקבלת מרכישת נכס והשכרתו נעה בדרך כלל בין 3% ל-4%, ולכן היא בהחלט יכולה להתחרות עם התשואות שמניבות ההשקעות השונות בבנקים. חשוב אמנם לזכור, כי מדובר בתשואה לפני מסים ולכן תשואה של 3% יכולה בקלות להפוך לתשואה של 2% בלבד, אולם אם מבצעים רכישה נכונה של נכסים – שכר הדירה יעלה עם הזמן ואיתו גם התשואה.  

על מנת שאכן אפשר יהיה למקסם את הרווחים מהנכס, חשוב לרכוש נכס מניב על פי חמשת הפרמטרים הבאים:

גודל הדירה

מכיוון שרוב השוכרים בארץ הם רווקים או זוגות צעירים ללא ילדים, הרי שהביקוש הגבוה ביותר הוא לדירות קטנות, בנות חדר עד 2.5 חדרים. מכיוון שקהל יעד זה בדרך כלל לא מרוויח הרבה כסף בחודש, הרי שהוא מחפש נכס במחיר סביר.

מסקנה: חשוב לרכוש נכס שיאפשר לאדם בודד או לזוג לחיות בו בנוחות, ושניתן יהיה להשכיר במחיר שווה לכל כיס, על מנת שיהיה לו ביקוש.

מיקום הדירה

דירה במרכז העיר היא הרבה יותר מבוקשת בדירה בפרברים, וברור מאוד מדוע. למרות זאת, מכיוון שמדובר בדירה להשכרה שמחיריה במרכז העיר יהיו גבוהים בהרבה, הרי שיהיה ביקוש טוב גם לדירה שנמצאת בפרברים.

מסקנה: חשוב לקבל את ההחלטה על מיקומו של נכס מניב גם על פי הביקוש שיהיה לו וגם על פי שכר הדירה שאפשר לבקש, אבל אסור לשכוח את ההוצאה שתהיה לכם. ברוב המקרים עדיף יהיה לרכוש נדל"ן מניב בחולון או בבת ים מאשר דירה באותו גודל ממש בתל אביב, לשלם עליו הרבה פחות וליהנות משכר דירה שיהיה כ- 70%-80% מזה שתקבלו עבור דירה שממוקמת במרכז העיר.

תחבורה ציבורית

אוכלוסיית היעד של נכסים מניבים היא, כאמור, בדרך כלל אוכלוסייה אשר תזרים המזומנים שלה לא מאוד גדול. לכן, אחד הפרמטרים שחשוב לשים אליו לב בעת רכישת נכס מניב הוא השאלה האם מהדירה יש נגישות נוחה לתחבורה הציבורית (אוטובוסים, רכבת, רכבת קלה).

מחירו של נדל"ן מניב

פרמטר שאי אפשר להתעלם ממנו הוא, כמובן, מחיר הנכס. כמובן שהמצב האידיאלי יהיה כזה שבו  תצליחו למצוא נכס במחיר נמוך יותר ולהשכיר אותו במחיר גבוה יחסית. לכן, חשוב לדעת, כי ישנם אזורים רבים בארץ בהם ניתן לרכוש נכסים מניבים במחיר יחסית זול ולהשכיר אותם במחיר שיאפשר לכם ליהנות מתשואה דו ספרתית.

מסקנה: אמנם טיפ זה יחייב אתכם לחפש נכס מניב בפינצטה, אולם אין ספק שאם אכן תצליחו למצוא כזה תיהנו מהתוצאות הטובות ביותר שיכולות להיות.

מימון והלוואות

אם התשואה שתתקבל מהנכס תהיה גבוהה יותר מהריבית שתקבלו מהבנק על המשכנתא, הרי שהרווחיות שלכם תגדל ככל שתגדילו את אחוז המשכנתא מהסך הכל של מחיר הנכס (רמת המינוף). רכישה נכונה של נכס על פי הפרמטרים שהוזכרו לעיל תאפשר לכם לעשות זאת, וכך ליהנות ממינימום הוצאות וממקסימום רווחים.

רכישת נכס מניב – סיכום ומסקנות

אם לסכם, הרי שיש חמישה פרמטרים חשובים לרכישת נדל"ן מניב, ואשר מומלץ לרכוש נכס מניב רק לאחר שבוחנים אותם לעומק. רכישת דירה להשקעה המתאימה לרווק או לזוג צעיר, כזאת הממוקמת בערים מרכזיות ופופולריות כמו תל אביב אבל גם בפרבריה ובערים שכנות כגון רמת גן, גבעתיים וחולון, תאפשר לכם, ברוב המקרים, להניב ממנה תשואה יפה הרבה יותר מזו שתוכלו להניב מריביות הבנקים.

אם אתם מעוניינים בכל זאת לרכוש נכס מניב, עשו זאת על פי הפרמטרים שצוינו לעיל ותוכלו למקסים את הרווחים שלכם.

חשוב לציין: כל האמור לעיל אינו בא להחליף התייעצות עם גורמים מומחים בתחום של נכסים מניבים. חשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי על מנת לבחור את הנכס שיהיה גם המתאים ביותר ליכולות התקציביות שלכם וגם יניב את התשואה הגבוהה ביותר עבורכם.


לקבלת ייעוץ מקצועי בתחום של נדל"ן מניב אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר

בטל' 072-2-77-4567 או דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.

 

 

 

האתר עובד בימים אלו שדרוגים מורחבים, יתכנו שיבושים קלים בתצוגה בתקוה להבנה.

פרסם נכס